Nezaradené

5 dôvodov, prečo prekryť bazén

prekrytie okrúhleho bazénu

Vonkajšie záhradné bazény vedia byť skvelými pomocníkmi v každom ročnom období. Predovšetkým, sú prvou pomocou počas horúcich letných dní. Prečo by sme ich ale nemohli využívať aj počas mesiacov, kedy teplota teplomeru neukazuje tropických 30°C? K tomu nám pomôže prekrytie bazéna.

Prekrytie bazéna

U nás si to uvedomujeme, preto pre vás vyrábame rôzne prekrytia bazénov na mieru – okrúhle, obdĺžnikové, štvorcové alebo atypické tvary aj s posuvným systémom.

Prekrytia bazénov už dávno nie sú nedostupným tovarom. Naopak, v súčasnej dobe a v našich zemepisných šírkach je prekrytie bazénu vynikajúcim riešením z viacerých dôvodov.

1.  Bezpečnosť

Chráňte svoje deti a štvornohých miláčikov pred nešťastným pádom do vody. Opatrnosti pri malých deťoch predsa nie je nikdy dosť!

2.   Predĺženie sezóny

Rozhodnutím prekryť či zastrešiť váš záhradný bazén si predĺžite sezónu o niekoľko mesiacov a máte možnosť kúpať sa aj v nepriaznivom počasí. Bez potreby investícii do alternatívneho ohrevu vody sa môžete z vášho bazénu tešiť od mája do septembra. Prekrytie vytvorí ekologický skleníkový efekt a tým zvýši teplotu vody až o 10 °C.

3.  Menšie náklady

Ak sa už rozhodnete pre ohrievanie vašej bazénovej vody, ušetrí aj vaša peňaženka. Prekrytie totiž zaručí zníženie nákladov na ohrev aj tým, že podstatne zníži únik tepla. Až 80% teploty uniká cez povrch vody. Budete sa tak môcť kúpať aj počas chladných večerov a zamedzíte akýmkoľvek tepelným stratám.

4. Menej chémie

Vďaka prekrytiu bazéna neušetríte len na energii a nepredĺžite svoj pôžitok z neho, no tiež radikálne skrátite dobu údržby potrebnú pre zachovávanie jeho čistoty. Ušetríte na bazénovej chémii a zabránite padanie hmyzu či jesenného lístia do vody.

5.  Kvalitné využitie priestoru a estetika

Prekrytie budí dojem kvalitne využitého priestoru, kde skvelo zrelaxujete. Moderných, elegantných a zároveň praktických možností na prekrytia vášho bazénu je niekoľko. Trendy sa prikláňajú skôr k nenápadným nízkym modelom, ktoré nenarúšajú vzhľad záhrady.

Podľa estetických potrieb vašej záhrady si môžete vybrať z viacerých druhov prekrytia – polykarbonátové, sklenené v kombinácii s hliníkom, drevom,… Nesmie chýbať ani posuvný systém, pre uľahčenie vášho života.

My pracujeme pri výrobe prekrytí bazénov a víriviek s lexanom (polykarbonátové platne), ktorý spĺňa prísne kritéria:

  • Estetika – Môžete si vybrať medzi plnými (priehľadnými) lexanovými platňami s rôznym stupňom zatmavenia a farebnosťou alebo dutinkovými (komôrkovými) platňami.
  • Bezpečnosť – Obojstranné UV a odolnosť proti nárazu až nerozbitnosť sú lexanom garantované.
  • Kvalita – Dlhá životnosť lexanu pri správnej inštalácia je veľkou výhodou.

Keď doplníme lexan hliníkovou konštrukciou – či už surový hliník alebo komaxitovaný v rôznych farbách, prekrytia uľahčia váš život na dlhú dobu a vzdorujú aj silnému vetru či dažďu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *