Nezaradené

Ako udržiavať strešný svetlík?

strešné svetlíky

Benefity strešných svetlíkov pre vaše podnikanie sme priniesli už v predošlom článku. Vo všeobecnosti sú skvelý spôsob ako do priestoru vniesť prirodzené svetlo, ktoré vplýva na dynamiku vašej firmy a mentálne nastavenie zamestnancov. Dnes sa pozrieme na to, ako udržiavať strešný svetlík, aby mohli plnohodnotne plniť svoju funkciu.

Prečo sa oplatí investovať čas a peniaze do strešných svetlíkov?

Množstvo prirodzeného svetla, ktoré do budovy prinášajú sa pretavuje do dobrej nálady zamestnancov. Vďaka pozitívnemu duchu na pracovisku sa zvyšuje produktivity práce. Vaši zamestnanci sú vďaka kvalitným svetelným podmienkam výkonnejší.

Ďalším benefitom, ktorý sa týka najmä súčasnej inflácie je, že vďaka ich inštalácii dokážete znížiť náklady na energie. Vzhľadom k markantnému nárastu cien energií je investícia do svetlíkov veľmi návratná.

Svetlíky na streche – údržba a starostlivosť

Aby mohli precízne plniť svoju funkciu je dôležité sa o ne starať. Toto sú tipy ako na to:

Svetlíky pravidelne čistite

Prach a nečistoty, ktoré sa na sklo chytajú môžu zablokovať svetlo a spôsobiť, že svetlíky nebudú prepúšťať toľko svetla, aká je ich kapacita. Odporúča sa čistiť ich aspoň raz ročne. Pozor, ak sa jedná o priemyselné priestory, ktoré sa vyznačujú prašným prostredím je pre efektivitu potrebné čistiť ich častejšie.

stresny-svetlik-lexmont

Nedostatočné tesnenie môže ovplyvniť strešný svetlík

Tesnenie je dôležitým elementom na to aby boli svetlíky vodotesné a vzduchotesné. Ak sa stane, že tesnenie nie je v dobrom stave môže prísť k úniku vody alebo vzduchu. Oba faktory môžu svetlík poškodiť. Pravidelne kontrolujte tesnenie a v prípade, že tesní zle, ho vymeňte. 

Ak budete dodržiavať tieto tipy, môžete si byť istí, že svetlíky na streche budú vášmu podnikaniu slúžiť dlhé roky.

Okrem týchto základných tipov je dôležité sa riadiť aj pokynmi výrobcu. Každý výrobca má svoje vlastné pokyny na údržbu, ktoré je potrebné dodržiavať.

Strešný svetlík od firmy Lexmont

Sme výrobcom strešných svetlíkov a v prípade záujmu o realizáciu vám poskytujeme dve možnosti vyhotovenia

Môže ísť o kompletné nahradenie starých svetlíkov novou konštrukciou vrátane polykarbonátového zasklenia. V tomto prípade dostanete úplne nový svetlík, ktorý bude dizajnový a účinný.

Alternatívou je náhrada sklenenej výplne za výplň z polykarbonátu (lexanu), pri ponechaní pôvodnej konštrukcie. V prípade výberu tohto variantu môže ušetriť peniaze, pretože nie je nutné vymeniť celú konštrukciu svetlíka.

Ak vás zaujali naše služby, kontaktujte nás. Radi pre vás vytvoríme plán a nezáväznú cenovú ponuku.