Nezaradené

Prečo zvážiť zastrešenie bazéna z hľadiska bezpečnosti?

zastrešenie bazéna

Neexistuje majiteľ bazéna, ktorý by nepovažoval túto investíciu za efektívnu. Bazén predstavuje oázu relaxu a zábavy pre rodinu a priateľov. Mnohí sa však nezaoberajú bezpečnosťou bazéna. Ak vám záleží na tom, aby bol váš bazén bezpečný, mali by ste premýšľať nad jeho zastrešením. V tomto článku vám priblížime, prečo je zastrešenie bazéna z hľadiska bezpečnosti, také dôležité.

Zastrešenie bazéna slúži na eliminácia nebezpečných situácií

Bazénové zastrešenie vytvára fyzickú bariéru, ktorá minimalizuje pády do bazéna vašich detí, domácich miláčikov alebo neopatrných návštev. Práve deti a domáci miláčikovia sú najrizikovejšími skupinami. Pravidelne sa stáva, že sa niekto pošmykne a do bazéna spadne, čo môže viesť k nešťastným situáciám.

Prevencia pred zverou a prírodnými javmi

Každoročne dochádza k situáciám, kedy sa na dvore ocitne zver, ktorá si to namieri priamo do bazéna. K takýmto stretom dochádza najčastejšie s líškami a líščiatkami. V dôsledku utopenia obdobnej zveri hrozí znečistenie vody v bazéne. Zastrešenie vám zabezpečí vyhnúť sa obdobným situáciám. 

Zároveň zastrešenie bráni pred padaním listov či vetvičiek do vody. Prostredníctvom napadania nečistôt do bazéna sa v ňom môžu vytvoriť riasy, ktoré sfarbujú vodu do zelena. Zelená voda je nebezpečná, pretože sa pri tomto jave tvorí na dne bazéna sliz. Klzký povrch v bazéne znásobuje riziko pošmyknutia. 

Zastrešenie bazéna je ochrana proti neoprávnenému prístupu do bazéna

Trend neoprávneného vstupu do bazéna je rozšírený najmä v chatových osadách, kde nie sú ploty. Nastáva taktiež v situáciách, kedy majitelia na miesto nechodia často a ostatní majú odsledovanú ich neprítomnosť. Zastrešenie eliminuje nepríjemnosti, ktoré sú spojené s neoprávnených vstupom do bazéna.

Dôležité je mať na pamäti, že zastrešenie bazéna nezabezpečí len jeho bezpečnosť, ale prinesie aj ďalšie výhody ako udržanie teploty vody, čistoty bazéna a taktiež predĺženi obdobie, počas ktorého môžete svoj bazén využívať. Ak zvažujete zastrešenia bazéna, odporúčame vám zastrešenie z lexanu. Je to veľmi odolný materiál, nazývaný aj polykarbonát. V Lexmont vám radi zastrešenie navrhneme a namontujeme. Ak máte záujem o naše služby, neváhajte nás kontaktovať!