Nezaradené

Aj zastrešenie bazéna vyžaduje počas zimy starostlivosť

zastrešenie bazéna

Zastrešenie bazéna je výborná forma investície. Aby však táto investícia bola návratná, je nutné sa o zastrešenie starať, aby malo dlhú životnosť.Zanedbávať by sa nemala ani starostlivosť počas zimy. Viete ako sa starať o bazénové zastrešenie počas chladných mesiacov?

Vydrží kvalitné zastrešenie bazéna tuhú zimu?

V Lexmont sa zaoberáme zastrešením bazénov z Lexanu. Tento materiál je známy aj ako polykarbonát a je odolný voči extrémnym poveternostným podmienkam. Aby ste si ho však mohli dlhodobo naplno užívať je nutné sa oň starať. 

Prečo je dôležité starať sa o zastrešenie bazéna z lexanu počas zimy?

Dôvodov je hneď niekoľko. Bazénové krytie by ste pred vonkajšími vplyvmi mali chrániť najmä z pohľadu životnosti a estetického vzhľadu:

Dlhá životnosť

Primárnou výhodou je dlhá životnosť. Dôkladná údržba ju značne predlžuje. Priemerná životnosť bazénového zastrešenia z lexanu je 15 rokov. Správnou údržbou túto dobu môžete len predĺžiť. Zabezpečenie dlhšej životnosti je z hľadiska investície žiaducim krokom.

prekrytie bazénov a výriviek

Atraktívny vzhľad na dosah

Pravidelná starostlivosť udržuje zastrešenie v dobrom stave, čo znamená, že bude aj po dlhej dobe vyzerať dobre.  Zima a mráz vplýva na materiály zastrešenia. Po čase sa na povrchu môžu objaviť nedokonalosti. Dôslednou údržbou tomuto javu dokážete predísť.

Ako mráz a zima vplývajú na zastrešenie bazéna z lexanu?

Aj napriek tomu, že je zastrešenie z lexanu prispôsobené na odolávanie voči mrazu a zime, extrémne zimné podmienky môžu predstavovať hrozbu. Jedná sa  najmä o výkyvy ako snehové búrky či prudké mrazy, ktoré do kvality materiálu zasiahnuť môžu. 

Ak sa na vašom zastrešení vyskytnú náznaky poškodenia, je žiaduce problém vyriešiť, čo najskôr. Zabránite tým úplnému narušeniu štruktúry zastrešenia.

Ako sa starať o zastrešenie bazéna z lexanu krok za krokom?

1. krok = Čistenie

Pred začiatkom zimy dôkladne vyčistite celé zastrešenie, odstráňte prach, listy a iné nečistoty. To zabezpečí, že v zime sa na povrchu nebudú hromadiť vlhké a kontaminované škvrny, ktoré by mohli poškodiť materiál.

2. krok = Kontrola a oprava

 Skontrolujte všetky časti zastrešenia a všímajte si prípadné trhliny alebo poškodenia. Ak je zastrešenie poškodené, oprava je nutná, čo najskôr. Predídete tak ďalšiemu poškodeniu počas zimy.

3. krok = Ochrana pred snehom a ľadom

Pravidelne zastrešenie čistite od veľkých nánosov snehu, aby ste predišli preťaženiu konštrukcie. Ak sa na povrchu zastrešenia tvorí ľad , opatrne ho z povrchu odstráňte tak, aby ste ho nepoškodili.

prekrytie hranatého bazéna od lexmont

Starostlivosť o zastrešenie bazéna na prvom mieste

Starostlivosť o zastrešenie bazéna z lexanu počas zimy je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako zabezpečiť dlhšiu životnosť, bezpečnosť a zachovanie atraktívneho vzhľadu vášho zastrešeného bazénu. 

Ak potrebujete poradenstvo v oblasti zastrešenia bazénov alebo realizácií z lexanu, neváhajte nás kontaktovať. V Lexmont s vami radi prediskutujeme vaše predstavy a pripravíme pre vás jedinečnú konštrukciu