Nezaradené

Existuje ideálny čas na kúpu skleníka? Toto je prehľad sezónnych možností od Lexmontu

skleník

Ročné obdobia a pestovanie rastlín

Ak patríte medzi nadšencov v oblasti pestovanie rastlín viete, že bohatá úroda závisí od mnohých faktorov.  Okrem iného na ňu vplýva aj prostredie. Skleník má veľký vplyv na zabezpečenie bohatej úrody. Radi by sme vám predstavili skleníky z lexanu a priblížili ich sezónne využitie v jednotlivých ročných obdobiach.

Pestovanie na jar

Jar je obdobím života. Príroda sa prebúdza a záhradkári majú chuť pustiť sa do pestovania. Jar je vynikajúcou príležitosťou na zabezpečenie skleníka v predstihu. Veľké množstvo rastlín potrebuje na zakorenenie čas a vy mu ho môžete dopriať. Skleníky z lexanu výborne prepúšťajú svetlo, a tak sa nemusíte báť, že by na jar mali vaše rastliny málo svetla. 

Leto je obdobím dozrievania

Leto je obdobím, kedy začínate zbierať prvé “úlovky” vašej úrody. Dni sú dlhé a slnečné a presne tieto faktory dokonale vplývajú na správne dozretie plodín. Navyše je v tomto období najideálnejšie využívať práve skleník z lexanu. Poskytuje vynikajúcu tepelnú izoláciu a zároveň prístup k dostatočnému množstvu tepla. Firma Lexmont sa špecializuje na výrobu a montáž skleníkov z tohto materiálu. Radi pre vás zabezpečíme pre vás výrobu kvalitného skleníku na mieru.

Jeseň je obdobím zberu

Jeseň je obdobím bohatého zberu. Z hľadiska zariaďovania skleníka je už neskoro, no v tomto období sa môžete pohodlne pripraviť na nadchádzajúcu sezónu. Je to ideálny čas na to informovať sa o vašich predstavách a očakávaniach. Radi s vami vaše možnosti prekonzultujeme a počas sychravých dní pripravíme všetko potrebné na jar.

Má skleník využitie v zime?

Zima je z hľadiska záhradníctva pasívnym obdobím. Skleník však v tomto čase nájde svoje využitie. Pokojne v ňom môžete pestovať odolné rastliny ako sú šalátové plodiny či zeler. 

Skleník z lexanu poslúži počas celého roka

Ak stále váhate, kedy investovať do kúpy skleníka, u nás v Lexmont vám poskytujeme viaceré možnosti. Ak ste sa rozhodli pre skorú jarnú výsadbu, letné pestovanie, jesenné prípravy alebo pre zimné experimenty, skleník z lexanu vám poskytne ideálne podmienky. Neváhajte nás kontaktovať a začnite pestovať ešte toto leto!