Nezaradené

PUR panely: ideálne riešenie pre drobné stavby

pur panely

Stavba je zložitý proces, ktorý si vyžaduje dôkladný výber materiálov a postupov. Pri drobných objektoch sú jedným z najefektívnejších materiálov PUR panely. Majú rad výhod z hľadiska veľkosti stavieb či montáže. Konkrétne benefity PUR panelov rozoberieme v dnešnom článku.

PUR panely majú výbornú izolačnú schopnosť

Obrovským benefitom tohto materiálu je kvalitná izolácia. Nutnosť izolácie sa prejavuje predovšetkým pri stavbách, v ktorých je dôležité udržiavať stabilnú teplotu. Firma Lexmont sa zaoberá predovšetkým konštrukciou voliér pre exotické vtáctvo a tento materiálový benefit je viac ako žiaduci. Tepelná izolácia zabezpečuje komfortnú teplotu v rôznych poveternostných podmienkach. Zároveň majú PUR panely nízku tepelnú vodivosť, čo znamená, že interiér je teplý v zime a chladný v lete.

stavba z pur panelu

Rýchla montáž

Montáž PUR panelov je rýchla a efektívna. Zväčša sú panely vyrábané vo veľkých rozmeroch, čo uľahčuje inštaláciu a redukuje čas. Pri stavbe drobných objektoch sa tento materiál obzvlášť odporúča, pretože montáž je rýchla, a teda aj finančne prijateľnejšia. 

Vysoká odolnosť proti poveternostným vplyvom

PUR panely sú odolné voči poveternostným vplyvom a korózii. Tento materiál je odolný voči vlhkosti a UV žiareniu, čo výrazne zvyšuje životnosť stavby.

PUR panely sú jednoduché na údržbu

Starostlivosť o PUR panely je jednoduchá a časovo nenáročná. Stačí občasné umytie a kontrola tesnenia.

Kedy sú PUR panely správnou voľbou?

Ako sme vyššie spomínali, ich využitie je odporúčané najmä pri malých stavbách. Toto sú znaky, podľa ktorých spoznáte, že sú vhodné práve na vašu plánovanú výstavbu:

  1. Potrebujete vo vnútri udržiavať stabilnú teplotu,
  2. Chcete stavbu realizovať rýchlo a bez komplikovaných konštrukčných prác,
  3. Požadujete odolnosť voči poveternostným podmienkam,
  4. Preferujete jednoduchú starostlivosť.

Inštaláciu PUR panelov prenechajte odborníkom

Ak chcete aby bola pre vás inštalácia skutočne výhodná, je dobré obrátiť sa na skúsených konštruktérov. S montážou majú skúsenosti, a preto vedia za pomerne krátky čas postaviť kvalitnú stavbu. V prípade domácich stavieb sa môže stať, že panely budú zle tesniť, že inštalácia nebude precízna, a že bude trvať pridlho.

Stavby z PUR panelov od firmy Lexmont

Špecializujeme sa na rôzne drobné stavby z PUR panelov, pričom je našou dominantou kompletná dodávka zateplených voliér pre vtáctvo. Okrem kvalitných panelov používame kvalitné doplnkové materiály a na spojky nepoužívame plast. Používame zvárané a pozinkované pletivo značky Esafort (Cavatorta). 

Ak máte záujem o stavbu z PUR panelov, kontaktujte nás. Prekonzultujeme spoločne vaše očakávanie a nájdeme riešenie.