Nezaradené

Na čo si treba dávať pozor pri zastrešení komerčných priestorov a skladov?

komerčné priestory

Zastrešenie komerčných priestorov a skladov je pre vašu firmu nákladná investícia. Na druhú stranu však dokáže výrazne zefektívniť vaše podnikanie. Zastrešené priestory vám prinášajú väčšie istoty a menšie straty spôsobené potenciálnym poškodením tovaru poveternostnými podmienkami. Preto je dôležité pri tomto procese zvážiť problematické faktory. Na čo si treba dávať pozor pri zastrešení komerčných priestorov a skladov?

Materiál pre správne zastrešenie komerčných priestorov a skladov

Na zastrešenie komerčných priestorov sa štandardne používajú 3 druhy materiálu. Prvým z nich je kov. Výhodou tohto druhu zastrešenia je, že je pevné a odolné. Zastrešenie z kovu však môže byť však veľmi nákladné.

Naopak plastové zastrešenie je lacnejšia varianta. Pri investícii do plastového zastrešenia však treba brať do úvahy, že nie je tak odolné a preto môže predstavovať riziká.

zastresenie-komercnych-a-skladovych-priestorov

Lexan je špeciálny druh plastu, ktorý je známy svojou pevnosťou, vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom a dokonalou priehľadnosťou. Na zastrešenie komerčných priestorov je ideálnym materiálom, pretože poskytuje vysokú ochranu materiálov v sklade a zároveň umožňuje prienik prirodzeného svetla, čím dokážete ušetriť náklady na osvetlenie. 

Konštrukcia zastrešenia zaváži

Pri všetkých stavbách či montážach platí, že konštrukcia by mala byť pevná. Správnou a silnou konštrukciou dosiahneme, že vydrží zaťaženie vnútornej kapacity a zároveň vydrží zaťaženie vetrom, nárazom či iným poškodeniam. 

Netreba zabúdať ani na snehové zaťaženie, ktoré je špecifické z hľadiska poškodenia zastrešenia. Pri výbere zastrešenia z lexanu vám ponúkame lexan v rôznych hrúbkach na základe rôznych snehových záťaží. Výber sa odvíja od snehových podmienok v oblasti, v ktorej máte skladové priestory.

Správne zastrešenie komerčných priestorov a skladov je odolné voči UV žiareniu

UV žiarenie predstavuje riziko pre váš materiál v podobe vyblednutia a krehkosti materiálu. Lexan je materiál, ktorý spĺňa kritérium odolnosti proti UV. Je chránený obojstrannou UV ochranou, a preto je váš materiál v bezpečí, čo je pre vaše podnikanie mimoriadne dôležité.

Zvažujete pri zastrešení aj zvukovú izoláciu?

Ak je pre vás dôležité tlmiť zvuk z okolia, môže to vyriešiť vaše zastrešenie. V tomto prípade opäť odporúčame zastrešenie z lexanu, ktoré slušne tlmí vonkajšie ruchy.

Bez kvalitnej montáže to nejde!

Výber kvalitného a odolného materiálu je v tomto prípade len polovica úspechu. Rovnako dôležitý je aj výber spoľahlivej firmy, ktorá kladie dôraz na precíznosť a na detail. Ak sa rozhodnete pre nás, máte garanciu dodania a montáže na čas. Rovnako nám záleží na kvalite, a preto sú naše výrobky z lexanu vyrobené za prísnych podmienok s dôrazom na detail.

Zastrešenie komerčných priestorov a skladov – čo vám ponúkame my:

V prípade, že sa rozhodnete pre Lexmont vám garantujeme ústretovú cenu, časovú presnosť a garanciu servisu. S výrobkami z lexanu máme dlhoročné skúsenosti, a preto nás nič neprekvapí! Prijímame objednávky aj na mieru a nebojíme sa ani komplikovanejších konštrukcií. V prípade záujmu o naše služby nás neváhajte kontaktovať. Nájdeme funkčné riešenie pre vás alebo pre vašu firmu.