Nezaradené

Ideálne riešenia na zastrešenie skladov

Sklady sú dôležitou súčasťou každého podniku. Správne uskladnenie tovaru či surovín je dôležité pre prevenciu poškodenia tovaru či pre zabezpečenie plynulej výroby. Aby sklady zodpovedne spĺňali svoju funkciu, je dôležité aby boli kvalitne zastrešené. Dnes vám predstavíme ideálne riešenia na zastrešenie skladov.

Prečo je ideálny materiál na zastrešenie skladov lexan?

Lexan je moderný materiál, ktorý má rad výhod. V prvom rade je odolný proti poveternostným vplyvom, UV žiareniu a mechanickému poškodeniu. Všetky tieto atribúty sú mimoriadne dôležité z hľadiska ochrany skladových zásob. Zároveň je zastrešenie skladu dlhodobá investícia, a preto by ste mali vybrať materiál s čo najväčšou odolnosťou.

Ďalším benefitom je to, že majú vysokú priepustnosť svetla. Prirodzené osvetlenie skladu znižuje náklady na osvetlenie, čo je v časoch energetickej krízy viac ako žiaduce.

zastrešenie skladov

 Zastrešenie skladov lexanom – Výhody:

1. Odolnosť:

Ako sme už vyššie spomínali, dominantou lexanu je jeho odolnosť. Je schopný vydržať aj zhoršené poveternostné podmienky. Vzhľadom na čoraz častejšie výkyvy počasia, je zohľadnenie odolnosti materiálu najdôležitejším atribútom.

2. Bezpečnosť:

Lexan je vyrobený z polykarbonátu, ktorý má oveľa väčšiu pevnosť, ako napríklad sklo. Je veľmi odolný proti mechanického poškodeniu, a teda je náročné ho preraziť. Ak by sa tak však stalo, lexan sa skôr zdeformuje ako by sa rozbil na ostré úlomky. Táto vlastnosť znižuje riziko úrazu v prípade, že sa práve pod zastrešením nachádzajú ľudia alebo zvieratá.

3. Úspora energie:

Vďaka tomu, že prepúšťa prirodzené svetlo, umožňuje prirodzené osvetlenie skladu, ktoré výrazne znižuje náklady.

strešné svetlíky

Zastrešenie skladov spoločnosťou Lexmont

Sme firma s dlhoročnou skúsenosťou v oblasti spracovávania a práce s lexanom. Špecializujeme sa na rôzne prekrytia,zastrešenia či na výrobu strešných svetlíkov. Výnimkou nie je ani zastrešenie skladov.

Ak hľadáte ideálne a spoľahlivé zastrešenie skladu, obráťte sa na nás! Pôsobíme na Slovensku i v Českej republike. S prácou s lexanom máme 15 ročné skúsenosti, a preto vám radi poskytneme aj odborné poradenstvo.

Viac o našej práci sa dozviete na našom webe alebo na facebookovej stránke.